Blog > Komentarze do wpisu
Wojaży ciąg dalszy

miseczka

Dziś znów mało kulinarnie, bo bez przepisu. Ale coś niecoś o kuchni będzie. Przez moje tegoroczne wakacyjne wyjazdy, nawet nie mam kiedy wziąć się za gotowanie. Znów mam dwutygodniowe zaległości na durszlaku i wszystkich waszych blogach... Ale będę nadrabiać! Bardzo konsekwentnie, obiecuję!

Tym razem poniosło mnie na północ, do Szwecji, gdzie pomagałam doglądać rozkosznie rozwrzeszczanej bandy dzieciaczków z Bytomia. Sama trochę pozwiedzałam i miałam niemałą frajdę z tego wszystkiego (szczególnie z zabawy w gronie najmłodszych). Do kuchni niestety nie chciano mnie wpuścić, choć się prosiłam...

Bardzo ciekawe są moje pamiątki z tejże wycieczki. W czasie zakupów w różnorakich supermarketach i targach, które miałam okazje odwiedzić np. w Ronneby, zaopatrzyłam się w komplet kwiecistych miseczek (pierwsze zdjęcie), 560 papilotek do muffinek (za cenę odpowiadającą 200 papilotkom w pierwszym-lepszym, polskim markecie), nóż do pizzy, tarkę, osiem foremek do lodów i ładniutki kubek. Prócz słodyczy i zdjęć, to chyba wszystko co wywiozłam z tego pięknego, choć nieco pustego kraju.

Z wycieczki jestem bardziej niż zadowolona i trochę żałuję, że te dwa tygodnie tak szybko przeminęły. Przywykłam do słodkiego, szwedzkiego chleba i regularnego otrzymywania aż sześciu posiłków dziennie. Wiecie, że mają tam coś takiego jak "fika" - czyli posiłek po posiłku? Wikipedia tłumaczy to jako przerwę na kawę, którą podaje się z czymś słodkim. U nas kawy nie było. Nic tylko jedliśmy i jedliśmy. Jakim cudem udało mi się nie przytyć..? Nie mam pojęcia i nie chcę dociekać. 

A skoro już jestem w domu... Sama upichcę sobie coś na wieczorną fikę.  

Miłego wieczoru.

foremki

czwartek, 18 sierpnia 2011, kardamonek

Polecane wpisy

Komentarze
russkaya
2011/08/20 18:31:14
Ładniutkie te papilotki :) jestem ciekawa Twoich foremek do lodów. Może kiedyś coś z nimi zaprezentujesz? :)
Pozdrowionka!
Durszlak.pl
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarnej blogosfery